תשתיות SharePoint

חידושים בשדרוג ב- SharePoint 2013

בגרסה העדכנית ביותר של SharePoint server, גרסת 2013 כבר לא ניתן לבצע שדרוג או הסבה בשיטת ה-in place upgrade. בנוסף, כדי לספק יותר גמישות למנהלי מערכת ומנהלי אתרים, תהליך השדרוג השתנה ובוצעה הפרדה בין שדרוג האפליקציה ובסיסי הנתונים לשדרוג האתרים עצמם.

בגרסת 2013, בנוסף לשדרוג בסיסי הנתונים של אתרי התוכן, זמינה שיטת ה- Database attach עבור בסיסי הנתונים של השירותים הבאים:

 • Business Data Connectivity
 •  Managed Metadata
 • PerformancePoint
 • Secure Store
 • User Profile (Profile, Social, and Sync databases
 • Search administration

במסגרת חידוש נוסף בשדרוג לגרסת 2013, מנהלי מערכת יכולים לאפשר למנהלי אוספי אתרים לשדרג את אתריהם לממשק המשתמש של 2013 בזמנם החופשי. הפקודות של שדרוג אוסף אתרים נוספו לעמוד הגדרות האתר, בממשק הניהול של מנהלי אוסף האתרים.

דרישות חומרה ותוכנה SharePoint 2013

SharePoint 2013 – Topology model

 

מבנה חוות SharePoint:
 

 

 

 

תהליך שדרוג ל- SharePoint 2010

תהליך שדרוג שרת לגרסת SharePoint server 2010 או SharePoint foundation 2010 יכול להתבצע בשתי דרכים.

 1. In place upgrade: התקנת הגרסה החדשה על גבי הסביבה הקיימת. בתהליך ההתקנה המלאה, בסיסי נתונים ואתרים משודרגים בתהליך קבוע מראש. שיטה זו אמנם פשוטה, אך לעיתים נתקלים בתהליך בבעיות ביצועים ושליטתו של מנהל המערכת על התהליך מוגבלת. אין דרך לשלוט בסדר בו המידע משודרג, וכישלון בשדרוג של אוסף אתרים ספציפי עלול להכשיל את התהליך כולו. השיטה השנייה מציעה יותר גמישות.
   
 2. Database attach upgrade: בשלב ראשון מתקינים בסביבה נקייה חוות SharePoint חדשה, בנפרד מהסביבה הישנה. בשלב השני מעתיקים את בסיסי הנתונים של התוכן והשירותים השונים לסביבה החדשה.בשלב הסופי מחברים את המידע לסביבה החדשה ומשדרגים את המידע והאתרים. מנהל המערכת יכול לשדרג את בסיסי הנתונים באיזה סדר שיבחר, ולשדרג כמה בסיסי נתונים במקביל כדי להאיץ את התהליך.
   

דרישות חומרה ותוכנה SharePoint 2010

גרסת הדפסה